حرکات مناسب برای کمرهای آسیب دیده

آسیب به کمر دراغلب موارد با تکرار حرکات نادرست و انجام حرکات سریع بدون

فکراتفاق می‌افتد. بهترین کاری که می توان دراین زمان انجام داد کاهش فعالیت است. سعی کنید آرام بنشینید و حرکات صفحه بعد را انجام دهید.

حرکات چرخشی دراغلب موارد عامل کاهش دردهای کمری می باشند. راه دیگر این است که بعد از حس درد برای حدود ۳۰ دقیقه به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را به حالت ۹۰ درجه تا کنید و از انجام حرکات اضافی بپرهیزید. اگر احساس درد دارید از انجام برخی فعالیت ها خودداری کرده و استراحت کنید. اگر بعد از استراحت هنوز حس ناراحتی دارید می توانید بقیه ی روز را به استراحت بپردازید و برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

اگر بعد از جراحت در ناحیه ی کمر خود احساس درد کردید توصیه می کنیم که به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که صبح با کمردرد بیدار می شوید این وضعیت می تواند نتیجه ی حرکتی نامناسب یا جراحتی از روز قبل باشد، تورم در طول شب بیشتر می شود و شما درد را در شب تجربه می کنید. پزشک می تواند داروهایی را برای کمک به شما تجویز کند.

چه زمانی با پزشک مشورت کنید

هنگامی که برای مدت زمان طولانی مبتلا به کمردرد شده اید، بدون این که هیچ علامتی از بهبودی احساس کنید.

هنگامی که درد مزمن (دردی که مدت زیادی شما را درگیر کرده است) دارید.

هنگامی که در کمر و پایین پا احساس درد دارید.

هنگامی که در پا یا پنجه ی پا احساس درد و ضعف می کنید. ( دردی که قبلاً آن را تجربه نکرده اید.)

هنگامی که حس سوزن سوزن شدن و فشار دارید.

هنگامی که این سوزن سوزن و حس فشار را در هردو پا و در زمانی مشابه برای چند دقیقه احساس می‌کنید.

هنگامی که مبتلا به مشکلات مثانه یا شکم شده اید و یا در پاهای تان حسی ندارید.

چه زمانی به فیزیوتراپ یا متخصص استخوان مراجعه کنید

اولین معاینه ای که دراین ملاقات ها شایع است ارزیابی و بررسی وضع ماهیچه ها و اسکلت می باشد. متخصصی به خوبی نوع جراحت را تشخیص خواهد داد. البته این به آن معنا نیست که پزشک عمومی از درک این بیماری عاجز است، زیرا در یک معاینه ی عمومی نیز مشکل شما قابل تشخیص می‌باشد. در صورتی که پزشک مطمئن باشد که حس درد از نوع مکانیکی است او شما را به درمان و ماساژ با دست تشویق می کند.

فیزیوتراپ و استئوپات یا متخصصی استخوان، از تکنیک های خاصی مانند ماساژ و روش های گوناگون دیگر برای درمان مشکلات ماهیچه ها و رباط ها استفاده می کنند. این نوع درمان از عود بیماری پیشگیری می کند. استئوپات ها و ماساژ درمان ها از ماساژ برای اصلاح انحراف ستون مهره ها استفاده کرده و با این روش در ساختمان ستون مهره ها و ساختار اطراف آن تعادل ایجاد می کنند.

تمامی این مهارت ها برای بررسی و ارزیابی مشکل شما و درمان صحیح آن به کار می‌رود. این متخصصان برروی مشکل مکانیکی متمرکز هستند و هدف آن ها تنها برطرف کردن درد نمی باشد. ان‌ها همچنین اطلاعاتی را درباره ی حفاظت از ستون مهره ها و چگونگی پیشگیری از جراحت بیشتر در اختیار شما می گذارند.