تجزیه و تحلیل وضعیت و حالت بدن

وضعیت بدن نشان دهنده ی شرایط راه رفتن شماست. هر فردی مشخصه های متفاوت و عملکردی واحد برای حفاظت از بدن خود دارد. هر وضعیتی بر ساختار کمر اثر می گذارد و برخی از این وضعیت ها می‌توانند عامل بروز مشکلاتی در قسمت پایین پشت و کمر شود. البته الگوهای وضعیتی خاصی وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها از بروز مشکلات کمری پیشگیری کرد. شما می توانید وضعیت خود را با انجام چند تمرین ساده اصلاح کنید و آن ها را در فعالیت های روزانه استفاده نمایید.

نظم ایده آل و مطلوب اگر شما به وضعیت بدن در تصویر یک توجه کنید و یک خط عمودی از بدن عبور دهید وضعیت صحیح قسمت های مختلف را مشاهده خواهید کرد. این خط باید:

از گوش عبور کند.

از میان گردن بگدرد.

از میانه تنه عبور کنند.

وارد مفاصل ران شود.

وارد مفاصل جلویی زانو شود. ه از جلوی مفصلی قوزک پا بگذرد.

زمانی که از پشت به این وضعیت نگاه می کنید خط از وسط سر، میان ستون مهره ها (ازسرتا پا)، نخاع میانی لگن و میان پاها می گذرد و این وضعیت براین نکته دلالت دارد که وزن در کل بدن توزیع می شود. اگر بدن این شرایط را نداشته باشد در وضعیت غلط و نادرستی قرار دارد.

وضعیت نادرست بدن به خاطر فعالیت بیش از اندازه ی ماهیچه ها، نرمی بیش از اندازه ی بافت ها ( که باعث کشش مفاصل می شود) و افزایش فشار بر غضروف مفاصل است.

شایع ترین مشکل ستون مهره ها تغییر نقاط عبوری یا تغییر منحنی S است نقاطی که عامل بروز مشکل هستند شامل نخستین مهره ی گردنی و مفاصل گردن یا پایه ی اسکلت، سطح گردنی و ناحیه ی کمری است. دراین نقاط و مراکز انحنای بیشتر سبب کشش بیشتر ساختارهای مربوطه می شود.

شایع ترین وضعیت مشکل برانگیز

در صورتی که هیچ مشکلی با ناحیه ی کمر خود ندارید سعی کنید وضعیت های صحیح را فرا بگیرید و به ان ها توجه کنید. توجه و دقت به این وضعیت ها شرایط شما را بهبود می بخشد. با اصلاح وضعیت و حرکات خود از کشش بیش از اندازه بر روی ستون مهره ها پیشگیری خواهید کرد. در صورتی که مشکل شما حاد است می توانید از این نوع درمان ها و برنامه های ورزشی استفاده کرده و بهره ی لازم را ببرید.