تنقلات هم خوب دارد هم بد

پسته های خوراکی و تنقلات، غذاهای آماده و همه ی آن چیز هایی که این روز ها می شود از سوپر مارکت ها خرید و خیلی زود و سریع خورد، همگی برای سلامت کم سن و سالان مفید نیست. رنگ های مصنوعی موجود در خوراکی های رنگی می تواند زمینه اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی و پرخاشگری را در کودک به وجود آورد و احتمال آسب کبدی را به دنبال خواهد داشت. از این رو وقتی با مواد غذایی رنگا رنگ موجود در بازار روبه رو شدید با احتیاط بیشتری در مورد مصرف این مواد اقذام نمائید. ار آن جایی که عادت غذایی شکل گرفته در دوران کودکی تا پایان زندگی کودک باقی می ماند تغذیه صحیح در این دوران، ارتقا سلامت و بهبود رشد در این مدت را به همراه دارد.

Imncs.com

چیپس دشمن قلب شما!

در فراینده تهیه تنقلاتی مانند چیپس، حرارت به کار رفته برای گرم کردن روغن، بسیار بالاست و باعث تولید گروهی از مواد مضرو سمی در این محصول خواهد شد از این رو می شود در مصرف این محصولات ( انواع چیپس و پفک ) دقت بیشتری به خرج دهید.علاوه بر این ضمن فرایند حرارت دادن آن، اسید های چرب ترانس به وجود می آید که باعث بالا رفتن کلسترول بد خن می شود . افزایش کلسترول بد یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده بیماری های قلبی است. از آن جا که تغذیه در سنین کودکی نقش بسیار مهمی در ابتلا به انواع بیماری های مزمن در بزرگسالی دارد از این رو به تغذیه این گروه توجه بیشتری را نشان دهید.

پفک، دندان ها را می پوساند

اگر در مورد این که چه موادی باعث پوسیدگی دندان ها می شود از اطرافیانتان سوال کنید بیشتر آن ها از مواد شیرین نام می برند غافل از این که خوراکی های شوری مانند پفک نیز باعث پوسیدگی دندان ها می شود زیرا هنگام مصرف غذاهای شور مانند پفک، مقداری از آن به دندان ها می چسبد. پفک دارای کربوهیدرات قابل تخمیر است و تخمیر این مواد توسط باکتری ها در دهان موجب پوسیدگی دندان ها می شود. از این رو نه تنها بعد از مصرف شیرینی ها بلکه بعد از مصرف موادی مانند پفک و چوب شور هم دندان های خود را بشورید.

نمک هایی که تراکم استخوان ها را کاهش می دهد

کلسیم، مهمترین ماده ای است که در تراکم استخوان ها نقش دارد اما مصرف بیش ازحد نمک، دفع کلسیم را از بدن افراد افزایش می دهد. بیشترین تراکم استخوان ها در سنین نوجوانی به ویژه 8 تا 14 سالگی است از این رو حداقل در این سنین باید با احتیاط بیشتری مواد غذایی شور مصرف کنید. مصرف بیش از حد مواد غذایی شور مزه مانند پفک و سایر تنقلات شور، زمینه را برای بروز پوکی استخوان ها مهیا می کند از این رو مصرف آجیل های خیلی شور هم توصیه نمی شود. در تهیه چیپس از نمک زیادو حرارت بالایی استفاده می شود که هر دو این عوامل سلامت انسان را به خطر می اندازد.

Imncs.com

تنقلات، هوش کودک را کاهش می دهد

غذاهایی نظیر چیپس، نوشابه های گاز دارو پفک که نمک، قند و چربی بالایی دارند دارای اثرات منفی بر روی هوش کودکان هستند. مصرف بی رویه این مواد غذایی بی ارزش از یک سو از طریق کاهش اشتها، فرصت تغذیه با غذاهای حاوی مواد مغذی را از کودک می گیرد و از سوی دیگر به علت این که تنقلات حاوی قند، نمک و چربی زیادی است زمینه ساز ابتلا به بیماری های مزمن از جمله چاقی، دیابت و سرطان در سال های بعدی زندگی خواهد بود. مصرف زیاد نمک در دوران کودکی با افزایش فشار خون در بزرگسالی همراه است.

دلیل برای بی اشتهایی کاذب

بهتر است کودکان قبل از وعده های اصلی غذایی خود از مصرف تنقلات مختلف خود داری کنند زیرا تنقلات مختلف مانند پفک در معده 9 برابر حجم خود آب جذب می کند. از این رو با به وجود آمدن اشتهای کاذب در کودک مانع از صرف غذا در وعده اصلی مانند ناهار یا شام توسط کودک می شود. استفاده ار چیپس هایی که در منزل تهیه می شود به علت رعایت نکات بهداشتی، امنیت غذایی بیشتری را به دنبال دارد. کودکانی که بیش از حد تنقلاتی مانند چیپس، پفک، پاپ کورن و........ مصرف می کنند بیشتر به ریزه خواری پناه می برند و مواد غذایی بی ارزش ( مانند انواع هله هوله ها) را مصرف می کنند و با توجه به این که در سنین رشد نیز قرار دارند برای تامین نیازهای بدنی خود بیش از پیش ریزه خواری می کنند به همین دلیل بیشتر در معرض چاقی و انواع بیماری های مرتبط با آن قرار دارند.

نظر متخصصین

تنقلات از جمله مواد غذایی است که معمولا کالری زیادی داشته و فاقد چهار رده غذایی است که به همین دلیل باعث چاقی شده و باید کمتر از غذا مورد استفاده گردد. به طور کلی نمی توان مصرف تنقلات را برای کم سن و سالان ممنوع کرد اما می توان مواد غذایی اصلی و پر فایده را در برنامه ریزی غذایی فرزندان گنجاند و تنقلات را به طور تشویقی در اختیار آنان قرار دادو البته تنقلات سنتی نیز علاوه بر آن که فاقد ضرر است فواید بی شماری را به خصوص برای کم سن و سالان داراست که ار آن جمله می توان به خشکبار اشاره کرد. آجیل حافظ قلب است و حاوی چربی های مفید بوده و ویتامین های فراوان آن از جمله ویتامین ای به سلامت بدن کمک بسیاری می کند و باعث تامین بسیاری نیاز های کم سن و سالان می شود. این در حالی اشت که استفاده از تنقلات بی ارزش علاوه بر آن که فاقد ویتامین استو فقط قند اضافه دارد سیری کاذب می دهد و باعث کم اشتهایی فرزندان می شود.

Imncs.com