تغذیه بهاری

مزاج بهار

فصل بهار از نظر گرمی وسردی، تری و خشکی در اعتدال است و هیچ یک از وضعیت های فوق غلبه ندارد. هر چند برخی معتقدند که مزاج بهار گرم و تر است. با این وجود طب سنتی اسلامی، طب آیورودیک و طب سنتی چینی همگی بر پاک سازی بدن از مواد زائدی که از خوردن غذاهای انژی زا و گرم در فصل زمستان ایجاد شده اند و با گرم شدن تدریجی هوا در بهار و تابستان تبدیل به سموم و مواد شدیدا مضر می شوند، تاکید دارند. به همین منظور برای لذت بردن از طراوت بهاری و جلوگیری از سستی و افزایش غلظت خون پیش رفتن به سمت یک رژیم غذایی سبک را

توصیه می کنند. Imncs.com

در طب چینی، انباشته شدن زیاد مواد زائد در کبد وعدم پاکسازی کبد از سموم مانع جریان یکنواخت خون و انرژی به تمام قسمت های بدن می شود و در نتیجه قسمت های ضعیف تر بدن دچار بیماری می شود و یا فرد دچار وضعیت مسمومیت مزمن (علائمی چون کاهش اشتها، سو هضم، نفخ، خستگی، احساس طعم تلخ، سردرد و تحریک پذیری زیاد) خواهد شد. بنابراین فصل بهار زمان پاک سازی کبد از سموم است و قطعا تغذیه صحیح نقش کلید در این امر دارد. چناچه کبد از سموم پاک نشود، دریافت غذای بیشتر نه تنها باعث سلامتی نمی شود، بلکه زمینه بروز بیمارها یی را به ویژه در تاندون ها و حتی چشم فراهم می کند. ایجاد دمل های چرکی، بثورات پوستی، خونریزی از بینی و پارگی برخی رگ های بدن را بدلیل زیادی خون ناشی ازعدم دفع مواد و فضولاتی که در طول تابستان در بدن مجتمع شده اند و انتقال آنها به اعضای ضعیف بدن می دانند. با توجه به آنچه ذکر شد انتظار می رود با رعایت نکات ارائه شده در این مقاله، تاثیر چشمگیری در وضعیت سلامتی، شادابی و کارایی در فصل بهار داشته باشیم.

در طب ایورودیک معتقدند همانگونه که با گرم شدن هوا برف ها آب می شوند، دربدن انسان هم انرژی که در فصل زمستان تجمع یافته است باید از بدن پاک شود، بنابراین در بهار چربی به همراه سموم از بافت های بدن آزاد شده و وارد جریان خون میشود. غلیظ شدن خون از سموم و خلط باعت ایجاد حالت سستی و خشکی عضلانی، تجمع پلاکت در عروق، افزایش خلط و گاه بروز تب می شود، بنابراین بدن نیاز دارد که سموم، خلط و چربی های اضافه را در این فصل دفع کند.

در فصل بهار وعده های غذایی سبک و زود هضمی داشته باشید

سبک ترین رژیم غذایی در طی سال را باید در فصل بهار داشته باشیم، بنابراین در تمام

وعده های غذایی ار غذاهای سبک و زود هضم استفاده کنید، بنابراین فصل بهار زمان مناسبی برای شروع رژیم کاهش وزن و رهایی از چربی های اضافه است. روزی داری سبک برای مدت کوتاه(در نیمه های فروردین) می تواند برای پاک سازی کبد مفید باشد. Imncs.com

مصرف این نوشیدنی ها در فصل بهر مفید است

نوشیدن چای زنجفیل تازه و داغ دراین فصل برای حذف سموم تجمع یافته و مواد هضم نشده در بدن در طی زمستان مفید است. بعلاوه مصرف شربت های لیمو، نارنج، آلبالو، به، غوره، انار، سکنجبین، کاسنی و زرشک توصیه می شود.

در وعده ناهار از حبوبات و سبزیجات استفاده کنید

قبل از وعده ناهار حتما صبحانه ای سبک که شامل آبمیوه و چند تکه تازه میوه باشد میل کنید. برای وعده ی ناهار بیشتر ازانواع لوبیای تازه، جوانه های ماش، عدس و یونجه و سبزیجات سبز رنگ جوان مثل ریحان، کرفس، کاهو، مارچوبه، اسفناج، بامیه، کدو، کلم، برگ سبز تربچه وچغندر استفاده کنید، مثلا آش جو، آش آبغوره، آش تمرهندی، خورش کدو، بورانی، آش دوغ، آش ماست وسوپ سبزیجات. خورش ها و خوراک های سبزیجات که بدون سرخ شدن و با ادویه هایی چون ریحان، رازیانه، مرز نجوش، رزماری، زیره سیاه و شوید طعم دار شده باشند، انتخاب های مفیدی هستند. میوه های تازه مثل زردآلو، انجیر، انگور، آلو، انواع توت ها به همراه بادام خام و فرنی، تمر هندی ترش یا شیرین، کاهو با سکنجبین نیز میان وعده های مفیدی هستند و مصرف آنها نسبت به تنقلات گرم مانند گردو و انواع شیرینی ها ارجیت دارد.

در فصل بهار از این مواد غذایی کمتر مصرف کنید

برای کمک به پاکسازی کبد از غذاهای با طبع گرم، تلخ و به ویژه شور باید پرهیز شود. مصرف کمتر گوشت ها به ویژه گوشت قرمز و مواد تولید کننده ی خون، در مقایسه با زمستان ضروری است. مصرف مواد وغذاهای چرب و تند در فصل بهار توصیه نمی شود.

از میوه ها و سبزیجات فصلی استفاده کنید

دیدگاهی در بین برخی متخصصین تغذیه وجود دارد که میوه ها و سبزیجات را باید متناسب با فصل رویش آنها مصرف نمود. بر اساس این نظریه مصرف میوه ها و سبزیجات هر فصل در همان فصل می تواند بیش از پیش مفید باشد و به پاک سازی بدن از سموم تجمع یافته کمک کند.

برنامه غذایی و خواب منظمی داشته باشید

بر اساس نظریه های طب سنتی نظم برنامه غذایی و ساعت خواب به هنگام تغییر فصل که بدن نسبت به تغییرات محیطی حساس تر می شود و بیشتر در معرض سرما خوردگی قرار می گیرد توصیه می شود....

 

 

Imncs.com