پيازچه کوهي

تاريخ طبيعت و کشت

پياز کوهي، گياه بادام و کوچکي است که مبداء آن نيمکرۀ شمالي، آسياي صغير و هيماليا است. در ساير کشورها به طور اتفاقي و وحشي در زمين هاي چراگاه صخره اي مي رويد. قرنهاست پيازچه کوهي را در اغلب نقاط جهان کشت مي کنند. اين گياه به خانوادۀ پياز تعلق دارد. ليکن از آن جا که سربرجسته اي ندارد به علف شباهت دارد و عبارت از برگهاي استوانه اي است که براي عطر و طعم دادن در غذا مي ريزند.

تخم پيازچه کوهي را در ارديبهشت ماه کشت مي کنند يا آنکه به وسيلۀ تکثير خود گياه عمل مي نمايند. نوع خاک و زمين براي کشت اين گياه زياد مهم نيست زيرا اين گياه خود را بر روي هر نوع زمين خاکي وفق مي دهد ليکن زمين سبک مرطوب و کمي سايه گير بر انواع ديگر برتري دارد. پيازچه کوهي تا 25 سانتي متر ارتفاع قد مي کشد و چون پاي بر جا بماند تبديل به توده بزرگي مي شود که آن را هر چهار سال بايد به قطعات کوچکتر تقسيم کنند

و مجدداً بکارند. گلهاي صورتي و ارغواني رنگ آنها بسيار جالب و جذاب است ليکن اگر گياه را براي پخت و پز کاشته ايد بهتر آن است که گلهاي آن را همراه با ساقه اش بچينيد. گرچه پياز کوهي جزو گياهاني است که خشک آن هم استفاده مي شود، ليکن بهتر است که تازه آن را مصرف کنند. مي توانيد در گلدان يا جعبه هاي مخصوص آن را بکاريد. يا در کنار جاده هاي باغ به صورت حاشيه آن را بکاريد که بر زيبائي باغ نيز افزوده خواهد شد.

http://www.imncs.com/

 

خواص و مشخصات

عطر و طعم پيازچه کوهي مانند پياز است ولي برگهاي سبز آن از حيث خصوصيات، با ديگر گروه پيازها متفاوت است يعني هم ملايمتر و هم تازه تر و شاداب تر مي باشد. اين گياه داراي مشخصات مخصوص به خود بوده و گر چه مي توان آن را به جاي سير و پياز مصرف نمود ولي نمي توانند جايگزين پياز و پيازچه معمولي بشوند و اثر و نتيجه آن با هم متفاوت است.

پيازچه کوهي تاريخچه طولاني و قديمي دارد ليکن در پزشکي گياهي چندان مورد مصرف قرا نمي گيرد . تمامي انواع مشابه آن حاوي آهن بوده و معتقدند اثر نيکو و مفيدي بر روي معده و کليه ها دارد.

طرز استعمال و استفاده

هر گاه پيازچه کوهي خرد کرده را بر روي سوپ خامه اي يا سيب زميني کبابي يا پوره سيب زميني بپاشند طعم و مزه بسيار مطبوعي به اين نوع غذاها خواهد داد. برگهاي اين گياه را ميتوان خرد نکرده يا خرد کرده در سالاد بريزيد يا بپاشند. کره و پيازچه کوهي با نمک دريا و فلفل و آب ليمو براي خوراک ماهي يا جوجه کباب يا جوجه سرخ کرده يا استيک و همچنين خوراک گوشت گوساله بسيار مناسب بوده و غذا را لذيذ و مطبوع مي سازد. پيازچه خرد کرده وسيله خوبي براي تزئين املت و اغلب غذاها نظير آن به ويژه پنير مي باشد. در صورتيکه خوب خرد شده باشد با هر غذائي به ويژه پنير خامه اي مخلوط مي شود. بعضي از مردم آن را ميگو مصرف کرده و يا به جاي پياز در تهيه مواد پر کردني دلمه يا بوغلمه مصرف مي کنند.