مسمومیت بیماری شایع دوران سفر

تجربه مسمومیت غذایی در سفر، تجربه بدی است که می تواند مسافرت را به کام شما تلخ کند. مسمومیت غذایی می تواند برای کودکان، زنان باردار، افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار خطرناک باشد. مسافران معمولا در اثرخوردن غذاهای نا آشنا و غیر بهداشتی رستوران و غذاخوری، به ویژه در نواحی ای که سطح بهداشت پایین است و افراد تازه وارد که با شرایط محیطی تطبیق نیافته اند، دچار مسمومیت می شوند. حتی مسمومیت غذایی در اثر آلودگی با پاتوژن هایی که بدن مسافر به آن ها آشنایی ندارد و در برابرشان ایمنی اکتسابی به دست نیاورده نیزاتفاق می افتد. به هرحال مسافرتتان به هرجایی که باشد، راه هایی برای آمادگی شما جهت پیشگیری از مسمومیت غذایی وجود دارد:

Imncs.com

مکان هایی را برای غذا خوردن انتخاب کنید که شهرت خوبی در آن منطقه داشته باشند: اگرچه تشخیص این موضوع در سفر به مناطق نا آشنا ممکن است دشوار باشد اما در زمینه می توان از توصیه های دوستان، آژانس های مسافرتی یا وب سایت ها در اینترنت برای جست و جوی رستوران یا غذاخوری مناسب، استفاده کرد.

از خرید کردن از دست فروش ها خود داری کنید: در بسیاری از این موارد دست فروش های خیابانی، غیر مجاز هستند و غذاهایی با کیفیت و سطح بهداشتی پایین را عرضه می کنند.

ظاهر غذاخوری با فروشندگان مواد غذایی را خوب برانداز کنید: بعنوان مثال تمیزی و شرایط میزغذا یا سفره ها، شرایط ظاهری منو ها، ظاهر کار کنان محل... تمام این موارد می توانند نشانه هایی برای تخمین سطح بهداشت و پاکیزگی کلی غذاخوری مورد نظر باشند.

غذاهای داغ و پخته، یا ماده غذایی خامی که قابل پوست گرفتن باشد تهیه کنید: غذاهای داغی که کاملا پخته شده باشد، احتمال کمتری دارد که حاوی باکتری زنده بوده و منجر به مسمومیت غذایی شود. از طرفی هم مواد غذایی خامی که بتوان آن را پوست گرفت، مثل موز یا پرتقال نیز در معرض باکتری های مضر نیستند.

از خوردن غذاهای دریایی یا محصولات لبنی خام، جدا خود داری کنید: مسمومیت غذایی حاصل از مصرف غذاعای دریایی، شایع ترین نوع مسمومیت، خصوصا در مسافرت های بین المللی است. غذاهای دریایی ممکن است بطور کامل ومناسب نپخته باشند و یا حتی حاوی آلاینده هایی از آبهای محلی باشند. محصولات لبنی خام نیز ممکن است حاوی عناصرغیره پاستوریزه و باکتری باشند و در دمای مناسبی ذخیره و نگهداری نشده باشند. همچنین به خاطر داشته باشید که هرگز از افراد دوره گرد، بستنی تهیه نکنید.

همیشه آب بطری شده یا تصفیه شده بنوشید: به مسافران توصیه می شود که از نوشیدن آب های محلی خود داری کنند. آبهای محلی ممکن است حاوی پاتوژن هایی باشند که بدن افراد این منطقه با آن ها سازگاز شده باشد اما برای افراد تازه وارد، بیماری زا باشند. استفاده ازآب شیر یا قطعات یخ حاصل از آن نیز می تواند مسمومیت زا باشد. پس نوشیدنی های خود را در مسافرت، بدون یخ سفارش دهید. بسیاری از منطق و کشور ها، سیستم تصفیه آب آشامیدنی را دارا هستند. ولی اگر به محلی که آب تصفیه شده ندارد سفر می کنید، قرص تصفسه آب و یا در صورت امکان، دستگاه تصفیه آب مسافرتی را به همراه داشته باشید. هنگام خرید بطری های آب نیز حتما برسی کنید که بطری ها سالم و باز نشده باشند. حتما قبل از سفر تعدادی بطری آب آشامیدنی را خریداری کرده و به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم به آب بطری شده و سالم دسترسی داشته باشید. Imncs.com

سهم های کوچکی از هرنوع غذا یا وعده ی غذایی را مصرف کنید: اگر وعده ی غذایی شما آلوده باشد و بدن شما نتواند با عامل آلودگی مقابله کند، دراین صورت اگر سهم کوچکی از غذا را به جای مقدار زیاد آن مصرف کنید؛ بدن فقط با یک بیماری خفیف مواجه می شود.وقتی که سهم کمی از آلاینده ها وارد بدن شده باشد، عوارض جانبی همچون اسهال و تهوع، به طور مشخصی کاهش می یابد. پس وعده های غذایی را در سفر به طورمساوی بین اعضا تقسیم کنید تا اندازه سهم ها کاهش یابد یا اگر در رستوران و غذاخوری هستید، سهم های کوچکی از غذاهای خاص را سفارش دهید. در این صورت اگر ظن شما به آلوده بودن غذا هم درست باشد،می توانید اثرات جانبی آن را تا حد امکان کاهش دهید. Imncs.com

قبل از خوردن هر غذایی، دستان خود را به طور کامل بشویید: این کار می تواند مقدار میکروب هایی که در دستان شما وجود دارد، تا حد امکان کاهش دهد. به ویژه اگر بدن شما تا آن زمان، هرگز در معرض میکروب ها و بیماری های خاصی که در آن منطقه یا کشور وجود دارد، قرار نگرفته باشد. ضد عفونی کننده های الکلی یا دستمال مرطوب الکی را برای تمیز کردن دست هایتان در محل هایی که به آب تمیز وصابون دسترسی ندارید، همراه خود داشته باشید.

کنسروهای جوشانده شده و غذاهای فوری با خود همراه داشته باشید: غذاهای بسته بندی شده وآماده مانند غلات، مغزها و آجیل، کلوچه، چوب شور و حتی میوه هایی که قابل پوست گرفتن باشند( البته پس از شستن کامل دست هایتان) راه مناسبی برای به تاخیر انداختن گرسنگی شما تا زمان رسیدن به محل غذاخوری مناسب و قابل اعتماد است.

Imncs.com