ماسک ها

 

ماسک ضد پیری موز

مواد لازم:

موز کاملا رسیده یک دوم

عسل 1 قاشق مربا خوری

پودر شیرین بیان 1 قاشق چای خوری

پودر کف دریا 1 قاشق چای خوری

گلاب به میزان لازم
طرزتهیه
:

موز را کاملا له کنید. سپس پودر کف دریا و شیرین بیان را به آن اضافه نمایید. بعد گلاب بیفزایید تا مواد به شکل خمیر در آید و در نهایت عسل اضافه کنید. این ماسک برای تمامی پوست ها قابل استفاده است. و اما اگر حوصله انجام هیچ یک از کارهای بالا را ندارید قبل از رفتن به مهمانی فقط چند کار زیر را انجام دهید. کمی موز را له کنید، به آن سیب زمینی رنده شده اضافه نمایید و روی کل صورت، گردن و دست های خود به مدت 20 دقیقه بگگذارید. در صورتی که پوست خشک دارید کمی خامه هم به آن اضافه کنید.

 

ماسک تغذیه کننده کدو حلوایی

مواد لازم:

کدو حلوایی پخته 2قاشق غذاخوری

عسل 1 قاشق مربا خوری

زرده تخم مرغ 1 عدد

 

 

Imncs.com

 

طرز تهیه:

کدو حلوایی پخته راکاملا له کنید. سپس زرده تخم مرغ و عسل را بیفزایید و جهت شادابی پوست هفته ای 1بار روی کا صورت به مدت 30 دقیقه قرار دهید. این ماسک جهت پوست های معمولی و خشک برای هر سنی مناسب است. گذاشتن این خوصوصا چند ساعت قبل از آرایش توصیه می شود.

 

لوسیون شنبلیله جهت رفع خستگی و التهاب پلک ها

مواد لازم:

بذر شنبلیله 30 گرم

آب مقطر 150 سی سس عرق گل بهار نارنج 40 سی سی

طرز تهیه:

بذر شنبلیله را طوری آسیاب کنید که به پودر تبدیل شود.سپس آب مقطر در حال جوشیدن را روی آن بریزید و با در بسته قرار دهید تا سرد شود. سپس عرق گل بعار را به آن اضافه نمایید. لازم است محلول در شیشه تیره با در بسته در محیط خنک نگهداری شود. دو تکه پنبه را به این محلول آغشته کند و روی پلک چشم بسته قرار دهید، سپس دستمال تیره رنگی را روی پنبه ها قرار دهید تا چشم استراحت کند، این کار را هر روز تا رفع التهاب و خشکی هر روز به مدت 20-25 دقیقه قرار دهید.

 

ماسک هویج و روغن زیتون جهت زیبایی دست ها

مواد لازم:

آب هویج 2 قاشق غذاخوری

روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

پودر شیرین بیان 1قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

آب هیج تازه را با پودر شیرین بیان کاملا مخلوط کنید.سپس روغن زیتون را بیفزائید.پشت دست تمیز به مدت30 دقیقه قرار دهید. این ماسک نه تنها باعث رفع چروک پشت دست ها، بلکه باعث کاهش تیرگی آن هم می شود.

Imncs.com

 

ترکیب دوفازی پاک کننده چشم با روغن کنجد

مواد لازم:

روغن کنجد 3 قاشق غذاخوری

عرق گل بهار 5 قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

این 2 ماده را باهم مخلوط ودر پشت تیره رنگ نگهداری کنید. هربار قبل از مصرف آن را مخلوط کنید (تکان دهید) و پنبه را به آن آغشته و دور چشم خود را پاک کنید و سپس آبکشی کنید.

 

بالم لب بابونه

مواد لازم:

روغن بادام شیرین 2/1 قاشق مربا خوری

روغن جوجوبا 2/1 قاشق مربا خوری

پودر گل خشک شده بابونه 2/1 قاشق مربا خوری

روغن کنجد 2/1 قاشق مربا خوری

طرزه تهیه:

در ظرفی روغن بادام و روغن جوجوبا و روغن کنجد را به صورت غیر مستقیم (روش بن ماری) کمی گرم کنید سپس پودر گل خشک شده بابونه را به آن اضافه نمایید.10 دقیقه بجوشانید تا غلیظ شود سپس مخلوط را از صافی رد کنید. می توانید از این بالم در فصل سرما جهت رفع خشکی لب ها استفاده کنید.

لوسیون گل بابونه

مواد لازم:

گل بابونه 20 گرم

آب 200 سی سی

گلاب 30 سی سی

آب لیمو ترش تازه 20 سی سی

طرز تهیه:

گل بابونه را در ظرفی گذاشته و آن را به مدت 3 دقیقه با آب بجوشانید سپس صبر کنید تا سرد شود و آن را از صافی عبور داده و آب لیمو ترش تازه و گلاب را به آن اضافه نمایید. مخلوط را در ظرفی تیره نگهداری کنید و هر روز روی صورت با پنبه قرار دهید. این لوسیون جهت پوست های حساس و لک دار قابل استفاده است و باعث رفع خستگی و شادابی و رفع تیرگی های صورت می شود.

Imncs.com

 

بخور گل ریواس

مواد لازم:

گل ریواس 1 قاشق مربا خوری

گل بابونه 1 قاشق مربا خوری

گل بنفشه 1 قاشق مربا خوری

آب جوش 250سی سی

طرز تهیه:
مواد لازم را داخل آب جوش ریخته و صورت خود را به مدت ۱۵ دقیقه با آن بخور دهید. این بخور جهت تخلیه جوش های سر سیاه بسیار مفید است.

 

ماسک بذر ترب و سرکه

مواد لازم:

بذر ترب ۲ قاش غذا خوری

سرکه سیب رنگی ۲۵۰ سی سی طرز تهیه:

بذر ترب را درسرکه سیب خانگی (سرکه سیب حتما خانگی و بدون مواد اضافی و نگهدارنده باشد) خیس کرده و پس از گذشت 24 ساعت آن را روی لکه های سیاه پوست قرار دهید. این کار را هر روز تکرار کنید تا لکه ها کم رنگ شوند. این ماسک جهت از بین بردن لکه های سیاه و قهوه ای دست ها بسیار موثر است.

لوسیون استحکام دهنده

مواد لازم:

زرده تخم مرغ 2 عدد

روغن بادام 2 قاشق غذا خوری

عسل 2 قاشق غذا خوری

نمک دریا 2 قاشق مربا خوری

طرز تهیه:

عسل، زرده تخم مرغ، روغن بادام و نمک دریا را با هم خوب مخلوط کنید. ناخن ها را در آن 3هفته ای 3 مرتبه و به مدت 15 دقیقه قرار دهید، سپس آبکشی نمایید. این ترکیب باعث استحکام و زیبایی ناخن ها می شود.

 

Imncs.com